Nasz Kościół


V Niedziela Wielkiego Postu 18.03. - 24.03.2018 r.


1. To już Piąta Niedziela Wielkiego Postu – czasu łaski i zbawienia. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. W dniu dzisiejszym nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych. Od poniedziałku do środy dla dorosłych Msza św. z kazaniem o godz. 10:00 i o godz. 18:00. Rano o godz. 7:00 Msza św. bez kazania.
Spotkania rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży zgodnie z planem ustalonym ze szkołami. Szczegółowy rozkład rekolekcji wywieszony jest na tablicy przy wyjściu. Tradycyjnie, ofiary składane na tacę w dniu zakończenia rekolekcji, będą wyrazem podziękowania Ks. Rekolekcjoniście, który jak wiemy prowadzi ośrodek Caritas w Kołobrzegu. Z ośrodka tego korzystają dzieci, młodzież i dorośli.
Do spowiedzi zapraszamy każdego dnia. Prosimy nie  odkładać tego sakramentu na ostatnią chwilę.

2. Przyszła niedziela czyli Niedziela Palmowa – rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas Mszy św. poświęcimy palmy. Przed Mszą św. o godz. 11:00 procesja z palmami. Będzie je można nabyć na stoisku Caritas przy wejściu do kościoła.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznej ekstremalnej drogi krzyżowej, szczególnie - sztabowi EDK Słupsk za przygotowanie i opiekę podczas trwania EDK. Paniom z grupy biblijnej za troskę o uczestników. Mediom: Gościowi Niedzielnemu, Radiu Plus, Radiu Koszalin oraz telewizji Kanał 6. Piekarni Państwa Lewna oraz restauracji Słupskie Smaki.

4. W najbliższy piątek, 23 marca po Mszy św. wieczornej wyruszy z naszego kościoła „Droga krzyżowa ulicami miasta”. Pójdziemy ulicami: Armii Krajowej, Nowobramską i Mikołajską. Zakończenie przy Kościele św. Jacka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” między innymi o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych. A także o mistyku, którego niewierzący tak się bali, że uciekali przed nim, z obawy przed nawróceniem.

6. Caritas parafialna w dalszym ciągu rozprowadza wyroby rękodzieła, oraz paschaliki. Osoby, które nie odebrały paczek żywnościowych mogą to uczynić w środę 21.03 o godz. 11:00 po Mszy św. Jest to ostatni termin. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek są przeznaczone na „Chleb Świętego Antoniego”.

7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na remont kościoła.

8. W intencji wszystkich zmarłych: Wieczny odpoczynek...Jałmużna

 


   
Bardzo dawno temu, w Anglii, pewna drobna kobiecina, opatulona potarganymi łaszkami przebiegała uliczki małej miejscowości, pukając do wszystkich drzwi i prosząc o jałmużnę.

     Nie miała jednak wielkiego szczęścia. Niektórzy obrzucali ją wyzwiskami, inni szczuli psami, aby ją jak najszybciej odpędzić. Inni wciskali jej do fartuszka na odczepne kawałki spleśniałego chleba i zgniłych kartofli.

     Jedynie dwoje starców, którzy mieszkali w malutkiej chatce na obrzeżach wioski, wpuściło biedaczkę do swojego domu i ugościło.

     «Przycupnij sobie i ogrzej się», powiedział do niej starzec, podczas gdy żona przygotowywała jej miseczkę ciepłego mleka i kroiła wielką pajdę chleba. Potem, kiedy jadła, obdarowali ją miłymi słowami i pocieszeniem.

     Następnego dnia w tej samej miejscowości wydarzyła się nieprawdopodobna historia. Królewski posłaniec odwiedzał wszystkie domy i zapraszał rodziny na królewski zamek.

     To nagłe i nieoczekiwane zaproszenie spowodowało we wsi wielkie zamieszanie. Po południu wszystkie rodziny wystrojone w świąteczne stroje stawiły się na zamku.

     Każdemu z nich miejsce zostało wskazane w wielkiej jadalni.

     Kiedy już wszyscy zasiedli, służba rozpoczęła podawanie dań.

     Po chwili z ust wszystkich biesiadników dały się słyszeć pomruki niezadowolenia i ukrywanej wściekłości. Wszystko z powodu tego, że usłużni kamerdynerzy serwowali gościom ziemniaczane łupiny, kamienie i kawałki spleśniałego chleba. Jedynie na talerzach dwojga staruszków siedzących w kącie nakładano z wielką uprzejmością wykwintne i smaczne potrawy.

     W pewnym momencie wbiegła na salę ubrana w żebracze łachmany kobieta. Wszystkim odebrało głos.

     «Dzisiaj - powiedziała kobieta - pragnę was poczęstować wszystkim tym, czym wy obdarowaliście mnie wczoraj».

     Potem zdjęła z siebie żebracze łachmany, pod którymi lśnił złoty strój, wytłaczany szlachetnymi kamieniami.

     Była to Królowa.

***


     Pewnemu bogaczowi udało się wejść do Raju. Pierwszą rzeczą, którą tam uczynił, było przebiegnięcie się po miejscowym rynku. Zorientował się natychmiast, że wszystkie ceny są na nim bardzo niskie.

     Sprawdził zawartość swego portfela i zaczął wybierać najładniejsze rzeczy, które mu wpadły w oko.

     Kiedy trzeba było zapłacić wyciągnął dla anioła, który był sprzedawcą, wielką garść banknotów.

     Anioł uśmiechnął się i powiedział: «Przykro mi, ale te pieniądze nie mają żadnej wartości».

     «Jak to?», zdziwił się bogacz.

     «Tutaj mają wartość tylko pieniądze, które na ziemi zostały podarowane», odpowiedział mu anioł.

     Nie zapomnij już dzisiaj o pieniądzach, które mają wartość w Niebie.


Bruno Ferrero