Nasz Kościół


Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła  - 25.09.2022
 
 

 
   
Intencje modlitewne na wrzesień 2022

  intencja ewangelizacyjna

Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby,  została zniesiona w  ustawodawstwie wszystkich państw świata.
 
intencja diecezjalna
Aby duchowa koronacja figury Matki Bożej Skrzatuskiej przyczyniła się do odnowy naszej wiary na wzór Matki Najświętszej. 


intencja parafialna
O potrzebne łaski dla kapłanów w naszej parafii a zwłaszcza podejmujących w tym miesiącu posługę duszpasterską.

 


 

Niewidomy żebrak 

 

Żyła kiedyś pewna rodzina, spokojna i pogodna. Mieszkała w małym domku na przedmieściach miasta. Pewnego wieczoru jej członkowie siedzieli przy kolacji, gdy nagle usłyszeli pukanie do drzwi. Ojciec poszedł i otworzył je. Na progu stanął starzec w zniszczonej odzieży i obdartych spodniach. Niósł kosz pełen warzyw. Spytał domowników, czy nie kupiliby ich trochę. Oni rzeczywiście coś wzięli, gdyż chcieli się go pozbyć.
Z czasem rodzina ta zaprzyjaźniła się ze starcem, który co tydzień przynosił im warzywa. Odkryli, że ten starzec, biedny człowiek, miał kataraktę i był prawie niewidomy. Ale zawsze zachowywał się w sposób niezwykle uprzejmy, więc cała rodzina oczekiwała na jego przyjście, gdyż ceniła sobie jego towarzystwo.

Pewnego dnia starzec, jak zwykle, przyniósł tym ludziom warzywa, a potem powiedział: "Wczoraj otrzymałem wielki prezent! Przy moim domku znalazłem kosz z odzieżą, którą ktoś zostawił dla mnie".

Wszyscy wiedzieli, jak bardzo potrzebował ubrań, dlatego powiedzieli: "To wspaniale!". Niewidomy staruszek jednak dodał: "Ale jest rzecz jeszcze wspanialsza: znalazłem rodzinę, która rzeczywiście potrzebowała tej odzieży!". 

***


Radość płynąca z dawania jest silniejsza od życia. Rzeczywistym biedakiem jest ten, kto nigdy jej nie doświadcza.
                                 

                                               

                                                                                       Bruno Ferrero