Nasz Kościół


  
 Trzecia Niedziela Zwykła  24.01.2021


1. W dniu dzisiejszym obchodzimy drugą Niedzielę Słowa Bożego. Została ustanowiona specjalnym dokumentem papieskim (Motu proprio) we wrześniu 2019 r. Ojciec Święty pragnął, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu Słowa.

2. Polecamy prasę katolicką. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” między innymi o tym, że św. Franciszek Salezy (zmarły w 1622 r.) zrozumiał znaczenie prasy, zanim ktokolwiek o mediach usłyszał. A także, co zdarzyło się pod Damaszkiem? Dlaczego ten, który siał grozę i dyszał żądzą zabijania chrześcijan po tym, kiedy padł oślepiony a następnie „przywrócony do życia”, stał się największym orędownikiem Chrystusa.

3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na remont naszego kościoła, oraz salki Caritas. W dniu dzisiejszym Caritas wspólnie z Rycerzami Kolumba zbiera ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.

4. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w niedzielę 31 stycznia na Mszy św. o godz. 11:00. Spotkanie nie dotyczy dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej indywidualnej.

5. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Teresę Nowakowską (89), +Edwarda Jankowskiego (82), +Krystynę Janus (73), +Eufemię Anioł (87), +Jana Gęsickiego (85), Henryka Wronkę (86), +Ryszarda Szczepańskiego (72), +Mariana Obłąk (66), +Amelię Wawrzyńską (101). Wieczny odpoczynek... 
Intencje modlitewne na styczeń 2021


intencja papieska
aby Pan dał nam łaskę życia w głębokim braterstwie z braćmi i siostrami innych religii, w postawie modlitwy za siebie nawzajem i otwartości na wszystkich.
 


intencja diecezjalna
aby Pan błogosławił wszystkich wsłuchujących się w głos Ducha Świętego w czasie trwającego synodu diecezjalnego. 


intencja parafialna
o pokój w naszych sercach, rodzinach i Ojczyźnie oraz o potrzebne łaski dla kapłanów naszej parafii i jedność w kościele katolickim.
Nawracajcie się, a nie - czyńcie pokutę

  
Pewien pastor prowadził zajęcia z Nowego Testamentu podczas letniego kursu biblijnego. Odkrył, że jedno ze słów zostało przetłumaczone jako czyńcie pokutę, podczas gdy w innej wersji oddano je jako nawracajcie się. Spytał dzieci, czy wiedzą, jaka jest różnica między jednym a drugim.
Po krótkiej chwili milczenia odezwała się jedna z dziewczynek:

- Czy to nie tak, że Judasz chciał odpokutować i się powiesił, a Piotr żałował za grzechy i gorzko zapłakał?

Odprawianie pokuty to działanie na zewnątrz, zaś nawrócenie rodzi się w głębi serca.

  

                                                                        Autor nieznany